Kurşun Geçirmez Kahve Nedir?

Kurşun Geçirmez Kahve Nedir?

 

Bulletproof yani kurşun geçirmez kahve David Asprey’in Tibet seyahati sırasında içtiği po cha isimli yağlı çaydan esinlenerek geliştirdiği bir içecektir.

 

İçindeki yağ sayesinde iştahı baskılamak, beynin keton yakmasını sağlamak, vücudun yağ yakmasını aktif etmek, günlük öğün sayısını  azaltmak, diyet yaparken fiziksel performansın ve zihinsel performansın azalmasını engellemek mümkün.

Hindistan cevizi yağının MCT (medium-chain triglyceride) içerir. MCT karaciğerde hızla enerjiye çevrilir, açlığı bastırır, yağ yakımını hızlandırır, vücuda fazladan kalori yaktırır. Aynı zamanda beyin hastalıklarında tedavi edici, içeriğindeki lauric asit ile vücudu bakteri ve mikroplardan arındırıcı, açlığı bastırıcı, keton üretimine yardımcı, kolesterol düşürücü, kalp hastalıkları ve bunamadan koruyucu bir yağdır. Soğuk sıkım ve organik olmasına dikkat ediniz.

 

Kurşun Geçirmez Kahve Nasıl hazırlanır?

  • 1 tatlı kaşığı filtre kahve
  • 1 tatlı kaşığı organik soğuk sıkım Hindistan cevizi yağını bolca çırpınız.
  • İsteğe göre süt, ghee (laktozu alınmış sıvı tereyağ) veya tuzsuz tereyağ (ben eklemiyorum)
  • Tarçın, kakao, hindistan cevizi suyuyla tatlandırabilirsiniz.

Gerçek kahve çekirdeklerinden çekilen filtre kahve kullanılmalıdır. Doğal olmayan toz-granül (instant) kahve kullanmamanızı tavsiye ederim.

Her türlü ön yargıma rağmen mükemmel lezzetli, tok tutan, acıktırmayan ve enerjik tutan bir içecek. Sabah kahvaltısı yerine öneriyorum. Öğün atlattığı için herhangi bir öğün yerine de kullanılabilir. Günde 2 fincandan çok içmemekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir